Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Pohyblivé schody a chodníky

23.2.2009Ron Wanless, vedoucí pracovní skupiny CEN/TC 10/WG 2
Výtahoví odborníci někdy opomíjejí pohyblivé schody a pohyblivé chodníky, vzhledem k tomu, že je v Evropě v provozu mnohem větší počet výtahů (4 miliony výtahů proti pouze 90 tisícům pohyblivých schodů a chodníků) s vyšší komplexností výtahové technologie ve srovnání s pohyblivými schody.
4.12.2006překlad: Václav Vaněk, František Jaroš
V Číně se nejen vyrábí dokonalé kopie výrobků, ale dochází i k vývoji výrobků nových s lepšími výkonovými parametry. Pohyblivé schody pro větší zdvihy jsou toho důkazem.
6.11.2006Robert S. Caporale, MSc., překlad: Václav Vaněk, František Jaroš
V článku se D. M. Clothier zamýšlí nad řešením dopravy v nově budovaném nádraží v Berlíně. Celá akce byla načasována tak, aby vše fungovalo do zahájení mistrovství světa ve fotbale, což se podařilo. Povšimněte si však, že s pracemi se započalo hodně brzy.
13.2.2006Václav Vaněk
Vysoká cena pozemků nutí všechny k maximálně efektivnímu využití zastavěné plochy. V případě nákupních center je ale problémem jak dopravit nákupní vozíky mezi podlažími. Systém Cartveyor to řeší speciálním dopravníkem.
30.1.2006Václav Vaněk
V říjnu 2004 firma Mitsubishi Electric & Electronic´s USA předvedla v Las Vegas první pohyblivé schody ve šroubovici při prvním představení III. fáze expanze "Forum Shops at Caesar".
21.11.2005Václav Vaněk
Po úvodní úvaze porovnání evakuačních možností v budovách a na lodích je k dispozici krátký přehled několika desítek snah modelování evakuace pomocí výtahů a schodišť jednotlivě i ve vzájemné kombinaci.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


VIDEA 
 
Reklama