Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výtahy hydraulické

Přehled hlavních norem v oboru Elektrické, hydraulické a Malé nákladní výtahy, Pohyblivé schody a chodníky

24.5.2010
V rámci rubriky regenerace bytových domů se věnujeme i výtahům. V prvním díle seriálu se věnujeme přehledu legislativy. Následovat budou mj. povinnosti provozovatele výtahu, návod, jak vybírat správce a dodavatele výtahu a další informace.

Porovnání požadavků na nouzový pohon hydraulických výtahů a trakčních výtahů

20.11.2006 | Robert S. Caporale, MSc., překlad: Václav Vaněk, František Jaroš
V článku pan W. J. Reinartz popisuje nouzový pohon výtahů, a to jak hydraulických, tak elektrických trakčních při výpadku proudu. Tyto systémy pak zabezpečí přesun cestujících ve výtazích do zvolené nebo nejbližší stanice a umožní jim tak bezpečný výstup. Tyto nebo podobné systémy jsou již běžně zaváděny a instalovány dodavateli výtahů i v České republice.

Katedrála pohybu - Nové centrální nádraží v Berlíně

6.11.2006 | Robert S. Caporale, MSc., překlad: Václav Vaněk, František Jaroš
V článku se D. M. Clothier zamýšlí nad řešením dopravy v nově budovaném nádraží v Berlíně. Celá akce byla načasována tak, aby vše fungovalo do zahájení mistrovství světa ve fotbale, což se podařilo. Povšimněte si však, že s pracemi se započalo hodně brzy.

Hydraulické výtahy na tlakovou vodu, panoramatické výtahy

19.6.2006 | Judr. Vladimír Kašák, Václav Vaněk, Vladimír Hulena a kol.
Počátkem 19. století nastal prudký rozvoj vertikální dopravy. Od mechanických zdvihadel se přešlo k vytahovadlům poháněným parou a odtud byl jen krůček ke vzniku výtahů hydraulických na pohon tlakovou vodou. A právě těmito výtahy se příspěvek zabývá. Dále zde naleznete základní informace o výtazích panoramatických.