Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Výtahy
Archiv článků od 23.11.2010 do 18.10.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

18.10.2011
Knauf Praha s.r.o.

Deska Knauf Diamant splnila kriterium mechanické pevnosti dané evropskou normou a lze jí samostatně ohradit výtahovou šachtu bez účasti zámečnických konstrukcí. Akustické vlastnosti lze ovlivňovat složením vrstev montované příčky či hloubkou dutiny. Příčka montovaná s deskou Knauf Diamant je ve značné výhodě při porovnání zvukové neprůzvučnosti.

3.10.2011
doc. Ing. Richard Nový, CSc.

Na základě teoretických rozborů a zkušeností z praxe se autor zabývá návrhem pružného uložení a vysvětlením rezonančních jevů v pružném členu jednohmotového a dvojhmotového uložení strojů. Poukazuje na problémy s použitím rotačních strojů, které byly pružně uloženy pro vysoké budící kmitočty a mají být použity pro podstatně nižší budicí frekvence. Upozorňuje na nutnost spolupráce projektanta pružného uložení se stavařem statikem v případech lehkých stavebních konstrukcí podlah a stropů.

2.9.2011
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Silnou stránkou výtahových pohonů Ziehl-Abegg jsou velice dobře odstupňované velikosti pohonů ZETATOP. Bez ohledu, zda-li jde o instalace bez strojoven nebo o obvyklé instalace ve strojovnách, o modernizace, nebo o nové stavby: ZETATOP vždy a snadno přepraví zátěž mezi 320 kg a 6400 kg.

25.6.2011
Vlastimil Růžička

Práce projektantů a architektů se mění. Mohou pracovat s novými softwarovými řešeními, s informačními modely budovy (Building Information Modeling – BIM), jež pamatují kromě jiného i na životní prostředí. Řešení představuje cyklus stavby od návrhu až po výstavbu a následně také provoz a údržbu. V rozhovoru se zástupcem Autodesku se dozvíte podrobnosti.

23.6.2011
Jan Talášek, pit Software, s.r.o.

Je běžné, že facility služby jsou sjednány s jedním konkrétním poskytovatelem, avšak faktické služby tzv. měkkého či tvrdého FM poskytuje ve finále více subjektů. Všechny tyto dílčí služby jsou v efektivně řízené organizaci pokryty příslušnými informačními technologiemi.

3.6.2011
Jak to dělají jinde

Přinášíme časté nebo zajímavé dotazy, na které se ptáte na odborných sympoziích, mailovou nebo korespondenční cestou, případně prostřednictvím poradny na stránkách projektu www.jaktodelaji.cz. Na vaše otázky odpovídá Ing. Jiří Janich, obchodní zástupce společnosti Beta Control.

28.5.2011
Jak to dělají jinde

Pilotní projekt "Bezpečná lokalita - Bezpečné bydlení" je v současné době realizován ve dvou oblastech ČR, jež byly k tomuto účelu vybrány. Jde o objekt v ulici Koniklecova 5 v Brně a objekt v ulici Nad ovčírnou 344 ve Zlíně. Co přesně je ale podstatou projektu?

11.5.2011
Knauf Praha s.r.o.

Tvrdost desek Diamant znamená nový standard v sádrokartonu. Větší odolnost proti povrchovému poškození, snadná aplikace hmoždinek s vysokou únosností, nízká hmotnost, rychlost výstavby, vynikající akustické i požární vlastnosti. Proto jsou desky Diamant vhodné jak pro novostavby, dřevostavby a komerční budovy, tak i pro rekonstrukce výtahových šachet a podhledů.

21.1.2011
, Ing. Ladislav Krupička, Soller Cleaning System s.r.o.

Přípravky anti-graffiti pro snadné odstranění nápisů a kreseb bez následků, nástřik proti "pavučinkám", které se objevují na nových fasádách, ochrana skla, zrcadel a polykarbonátu před zabarvením, vodním kamenem a graffiti, ochrana krbových skel, kovů a povrchů z kamene, betonu, cihel a tašek.

testo termokamera
17.1.2011
TESTO, s. r. o.

Vývoj termokamer v nedávné době zaznamenal značný nárůst díky jejich cenové dostupnosti. Dnes je již standardem, že každá větší stavební firma a spousta menších mají ve své výbavě termokameru pro kontrolu své práce a kontrolu práce svých subdodavatelů. V tomto článku se dozvíte několik užitečných informací o moderních termokamerách.

17.1.2011
RNDr. Jiří Svoboda, DSc., Ústav fyziky materiálů

Autor vyvolává diskusi a navrhuje změny v pravidlech energetického auditu. Upozorňuje na kritéria pro vyhodnocování variant a na malé požadavky na variantnost řešení. Přečtěte si polemiku autora a recenzentky, která považuje metodiku za dostatečnou a problém vidí ve zpracování auditů.

7.12.2010

Pracovní skupina vedená Derekem Smithem ve spolupráci s evropským Výborem pro předpisy a normy představila svůj úkol na zkoušení výtahů s nebo bez skutečného zatížení.

24.11.2010
redakce

Druhý den veletrhu Aqua-therm budou vyhlášeny ceny za nejlepší exponáty. Doprovodný program bude pokračovat semináři Tepelné čerpadlo jako moderní a ekonomický způsob vytápění a CLEAR-UP – Lepší vnitřní prostředí s nižší spotřebou energie? Čtenářům nabízíme podrobnosti ze včerejšího semináře Budovy s téměř nulovou spotřebou energie v roce 2020 – fantazie či realita?

23.11.2010

Již posedmnácté se otevírají brány mezinárodního veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky Aqua-therm 2010. Hned první den doprovodného programu nabídne úvodní část konference TZB a kulatý stůl na téma Budovy s téměř nulovou spotřebou energie v roce 2020. Veletrh Aqua-therm 2010 bude slavnostně zahájen v 10:15 hodin ve Velkém sále vstupní haly.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama