Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Výtahy
Archiv článků od 27.5.2010 do 15.11.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

9.11.2010

Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošního veletrhu Aqua-therm. Může směřovat jak kroky návštěvníků, tak může být alespoň stručnou informací o novinkách pro ty, kteří se na veletrh nedostanou.

18.10.2010
redakce

Portál TZB-info byl zařazen na seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice. Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik slouží k hodnocení výsledků výzkumu a vývoje, které jsou vykazovány jako články v odborném periodiku.

12.10.2010
Redakce

Anketa redakce TZB-info, za jejíž vyplnění Vám nejen budeme vděčni, ale vylosovaní se mohou těšit na pěkné ceny. Výsledky ankety budou pro nás důležitou pomůckou v redakční práci. Předem děkujeme za Váš čas pro vyplnění ankety.

7.10.2010

V září proběhl 21. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2010. Veletrh navštívilo 75 218 lidí a zúčastnilo se jej 812 vystavovatelů na 18 768 m2. Podle pořadatelů dosáhla návštěvnost veletrhu FOR ARCH 2010 stejné úrovně jako v loňském roce, když atakovala hranici cca 80 000 návštěvníků. Na veletržním stánku přivítal návštěvníky i portál TZB-info.

1.10.2010
Vlastimil Růžička, redakce

Centrum pasivního domu se sídlem v Brně uspořádalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2010 seminář Pasivní domy. Zájemci mohli navštívit také výstavní stánek sdružení, kde získali ústní i tištěné informace a mohli si domluvit individuální konzultace s těmi nejpovolanějšími.

22.9.2010
Vlastimil Růžička, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Doprovodný program 21. mezinárodního stavebního veletrhu For Arch 2010 (21. až 25. září) v pražském veletržním areálu Letňany hostil první den svého konání konferenci Revitalizace bytových domů. Exkluzivně nabízíme nejdůležitější postřehy z konference.

21.9.2010
redakce

Dnes začíná 21. ročník stavebního veletrhu For Arch. Expozice jsou pro návštěvníky tradičně připraveny v Pražském veletržním areálu Letňany. Společně s veletrhem For Arch probíhají i veletrhy For Invest, For Wood, For Elektro, For Therm, Sport Tech a For City. V rámci veletrhu je připraven bohatý odborný doprovodný program.

17.9.2010
ABF, a.s.

Pražský stavební veletrh FOR ARCH hlásí již 760 přihlášených vystavovatelů a to celkem ze 20 zemí světa. Na čisté výstavní ploše 18.044 m2 se tak představí žhavé novinky z oblasti stavebnictví nejen z České republiky, ale také z USA, Indie, Egypta a celé řady evropských zemí jako Francie, Španělsko, Itálie, Německo a další. Velkým lákadlem je pro návštěvníky doprovodný program, ale také soutěž o rodinný dům za 1,2 mil. Kč, novou podlahu či garážová vrata.

2.9.2010

IPervoice je univerzální systém domovní komunikace, který umožňuje integrovat ovládání vstupu, technologické systémy (CCTV, zabezpečení a požární signalizaci) a mnoho dalších funkcí. Výzkum a technologický vývoj společnosti Urmet přináší řešení, které čeká, až ho objevíte: IPervoice.

16.8.2010
Václav Vaněk

V článku jsou uvedena fakta o výskytu a stavu výtahů v bytových domech. Jsou uvedeny typy běžných výtahů tehdejších výrobců, které byly instalovány v panelových soustavách a provozní rizika, která se u těchto výtahů vyskytují z pohledu ČSN EN 81-80. Je zmapováno období počínaje rokem 1965 až do roku 1993.

12.8.2010
redakce

Zveme Vás na konferenci Revitalizace bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info ve spolupráci s ABF a.s. v rámci doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2010. Tématy konference jsou úspory energií v bytových domech, využití obnovitelných zdrojů pro bytové domy, úpravy systémů TZB a zkušenosti s dotačními tituly pro bytové domy.

6.8.2010
Beta Control s.r.o.

Po dokončení všech prací jistě příjemný pocit bezpečí, který pocítíte při každé jízdě novým výtahem. Právě proto se většina zodpovědných lidí rozhodne výtah, který sloužil v domě desítky let, vyměnit. Pojďme se ale v následujícím textu podívat na to, jak celá akce vlastně probíhá a co vás pravděpodobně nemine.

26.7.2010
Uli Vetter (Ziehl-Abegg AG, Kuenzelsau, Německo)

Vyšší úspora energie se stává stále větší výzvou dnešní doby, a to nejen z důvodů ochrany životního prostředí, ale také z ekonomických důvodů. Ačkoliv je výtah pouze minoritní částí v celkové spotřebě energie budovy, bylo by lehkomyslné nebrat v úvahu možnost redukovat jeho náklady za spotřebu energie.

1.6.2010
redakce

Diskuze na portálu TZB-info jsou oblíbeným místem pro sdílení informací, tipů a zkušeností čtenářů. Tým portálu TZB-info si seriózních příspěvků od diskutujících velice váží. Z důvodu snížení anonymity příspěvků a snadnější kontroly dodržování pravidel diskuzí zavádíme registrace diskutujících. Od 1. června 2010 je spuštěn zkušební provoz s nepovinnou registrací.

27.5.2010
Jan Blažíček, redakce

V pondělí 24. května uspořádala Česká rada pro šetrné budovy v prostorách Národního divadla Konferenci certifikačních systémů. Byla prezentována česká metoda certifikace budov SBToolCZ, která bude podrobně představena na konci června 2010.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama