Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Výtahy
Archiv článků od 20.9.2012 do 19.4.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

19.4.2014
Milan Taraba, Sdružení nájemníků

Výše zálohy na úhradu cen služeb poskytovaných s užíváním bytu se stanoví buď podle jiného právního předpisu, nebo podle ustanovení příslušné položky tohoto výměru, který reguluje cenu služby a ve všech ostatních případech dohodou pronajímatele s nájemcem.

rozúčtování služeb za bydlení
14.4.2014
portál o bydlení, SFRB

Výměr MF platí pro vytápění, osvětlení, úklid společných prostor v domě, dodávku teplé vody, odvádění odpadních vod, užívání výtahu, kontrolu a čištění komínů, odvoz splašků a čištění žump, televizní anténu. Ostatní služby se rozúčtovávají na základě dohody mezi vlastníkem a nadpoloviční většinou uživatelů prostor v domě.

28.3.2014
Veletrhy Brno, a.s.

Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

8.3.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Třiadvacátý ročník stavebního veletrhu Střechy a Stavba společně s 3. bienálem Výtahy a zdvihací technika nabídl návštěvníkům ostravské Černé louky velmi zajímavá témata. Úspěšná byla zejména specializovaná sekce Studny.

22.12.2013
redakce TZB-info

Poslední volná místa na intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář zakončený písemným testem a certifikátem managera správy a provozu nemovitostí pořádá TZB-info s podporou IFMA CZ v Praze v lednu 2014. Zaměřen je na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí.

18.10.2013
VÝTAHY OSTRAVA spol. s r.o.

Osobní výtah patří k vybavení většiny panelových a bytových domů. Často se ale jedná o výtahy staré a ohrožující zdraví. Rekonstrukcí se dosáhne výrazného zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti, ale také snížení nákladů na provoz.

9.9.2013
Ing. Vladimír Stupavský, redakce

Společný program na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíková dotace, se rozšiřuje do různých krajů ČR. Cílem Kotlíkových dotací je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů na tuhá paliva. Týká se tzv. lokálních topenišť do tepelného výkonu 50 kW. Dotace je poskytována na různé typy kotlů a platí pouze pro výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové efektivní nízkoemisní zdroje.

5.7.2013
Vlastimil Růžička, redakce

První polovina měsíce června patřila v pražském studiu Axis opět výtahářům. Seminář určený převážně vlastníkům a správcům budov, bytovým družstvům, projektantům a stavebním firmám si každoročně nachází stále širší okruh návštěvníků.

Blízká budoucnost – provoz bez stykačů standardem
6.6.2013
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Požadavky kladené na snížení úrovně hluku výtahových instalací se neustále zvyšují. Nejvíce citlivé na úroveň hluku jsou bezstrojovnové výtahy, ale i na výtahy se strojovnou jsou kladeny často vysoké nároky ohledně hlučnosti.

28.2.2013
Ing. Bohuslav Kratěna, předseda představenstva Unie výtahového průmyslu ČR

V hlavní relaci večerních zpráv televize NOVA dne 21. ledna proběhl televizní šot poukazující na možnost vzniku nebezpečí, vyplývajícího z nedostatečného zajištění šachetních dveří výtahu osobního výtahu. Dovolujeme si k danému tématu připojit několik poznámek.

3.2.2013
Ing. Petr Bohuslávek

Na některou z nejvyšších budov světa si vzpomene každý z nás. Drtivé prvenství drží Burdž Chalífa (Dubaj, Spojené arabské emiráty) s 828 metry. Zajímavé ovšem je, že několik prvních desítek míst v přehledu nejvyšších budov a staveb světa patří severní polokouli. Ale jak je tomu na jih od rovníku?

28.11.2012
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Nová Zelená úsporám je název nástupnického programu Zelené úsporám. V letech 2013 až 2020 bude poskytovat finanční podporu pro rekonstrukce a novostavby budov určených pro bydlení a budov plnících veřejnou službu. Podle výnosů z aukcí emisních povolenek se počítá až s 28 miliardami korun.

3.11.2012
redakce

Na otázky redakce TZB-info ohledně 15. ročníku veletrhu Aquatherm Nitra 2013 odpovídá Mgr. Michal Drážďanský, jednatel společnosti MDL EXPO, která je novým pořadatelem tohoto mezinárodního veletrhu s výbornou pověstí na Slovensku.

23.9.2012
Vlastimil Růžička, redakce

O nových řídicích systémech moderních výtahů založených na nízkoenergetické multiprocesorové technologii a o speciálních pohonných jednotkách, které výrazně snižují celkovou spotřebu energie, jsme hovořili se zástupci firem Otis a Schindler.

20.9.2012
Ing. Milan Bechyně, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Portál TZB-info připravil na veletrhu FOR ARCH tiskovou konferenci o novele zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií. V době tiskové konference probíhala zároveň v Poslanecké sněmovně rozprava a hlasování, které mělo rozhodnut o dalším osudu novely. Ve hře bylo přehlasování prezidentova veta novely schválené Poslaneckou sněmovnou 20.6. a 19.7. Senátem.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama